Viva María

Malaga



Kort fortalt

Køkken
Coffee Shop
Pris
€€€€ Moderat pris

Viva María er en charmerende café beliggende i Málaga-Este-kvarteret, specifikt på Calle Escultor Marín Higuero. Dette hyggelige sted er kendt for sin afslappede atmosfære, som opfordrer gæsterne til at slappe af og nyde deres tid. Caféens design afspejler en blanding af moderne og traditionelle påvirkninger, hvilket skaber et indbydende miljø, som er perfekt til sociale sammenkomster eller stille øjeblikke med en god bog.

Viva María tilbyder et udvalg af kaffeoptioner og en række lette snacks og bagværk. Stedet er populært blandt både lokale og rejsende for sin venlige service og opmærksomhed på detaljerne i hver ret. Menuen tilgodeser en række smagsretninger og tilbyder noget for enhver. Gæster kan forvente veltilberedte retter lavet med kvalitetsingredienser, med fokus på enkelhed og smag.

Denne café er særligt velegnet for dem, der leder efter et afslappet men alligevel raffineret sted at nyde en forfriskende drink eller en bid mad. Viva Marías beliggenhed i Málaga-Este gør den til et dejligt stop, uanset om man udforsker området eller leder efter et stille hjørne til at slappe af.

Ofte Stillede Spørgsmål

Viva María ligger på C. Escultor Marín Higuero, 9, Málaga-Este, 29017 Málaga, Spanien.
Viva María kan rumme små grupper og tilbyder en komfortabel og hyggelig atmosfære.
Ja, Viva María tilbyder udendørs sædermuligheder, så gæsterne kan nyde det dejlige vejr.
Viva María tilbyder et udvalg af kaffe og lette snacks med fokus på kvalitet og smag.
Det er typisk ikke nødvendigt at lave reservationer for mindre grupper, men det er anbefalelsesværdigt at tjekke på forhånd for større selskaber.
Ja, Viva María er et familievenligt sted, der byder gæster i alle aldre velkommen.
Viva Marías menu inkluderer valgmuligheder, der imødekommer både veganske og vegetariske præferencer.
Besøgende bør tjekke caféens nuværende åbningstider, da disse kan variere i løbet af året.
Der kan være gateparkering tilgængelig nær Viva María, men besøgende anbefales at tjekke parkeringsreglerne.
Atmosfæren på Viva María er hyggelig og indbydende, perfekt til afslappede møder eller solo-besøg.

Ting At Lave i

Se Alle →

Vi er en del af My Guide-netværket!

My Guide Malaga er en del af det globale My Guide Network af online- og mobilrejseguider. Vi er nu i 180+Destinationer og Vokser.

Nærliggende Destinationer

Tilføj til Min Guide

Tilføj dine rejsedatoer, så vi kan placere dette på den rigtige dag, eller gem det til senere.